TMGDK GENELGESİ

Konu, 'Tebliğler' kısmında ismail tarafından paylaşıldı.

Sitemize Yüklenen Son Resimler

 1. ismail

  ismail Well-Known Member Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Nisan 2015
  Mesajlar:
  130
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  ANKARA
  TMGDK Genelgesi Yürürlükte

  1. Yönergenin 5 inci maddesinin 1 nci fıkrasının (a) bendinde yer alan "…en az 3 (üç) yıl tecrübeye sahip koordinatör bir TMGD zorunludur" ifadesindeki, enaz 3 yıl tecrübe, TMGD sertifikasının düzenlendiği tarihten (adayın kazandığı sınav tarihi) itibaren geçen süredir. Yönerge 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe gireceğinden Yetki belgesi taleplerinde koordinatör olarak bildirilenlerin yönergenin yürürlük tarihine kadar 3 yılı dolması şartıyla müracaatlar kabul edilecektir. Ancak, 2014-2017 yılları arasında 3 yıl tecrübeye sahip TMGD bulunamaması ihtimalinin olması sebebiyle TMGD kuruluşlarının 2018 yılı başından itibaren yeterli sayıya ulaştırılması gerek can, mal ve çevre emniyeti ve gerekse kamu yararı açısından önem arz ettiğinden 31.12.2017 tarihine kadar TMGDK olmak için yapılacak başvurulara yönelik olmak üzere, 01.01.2018 tarihinde 2 yıllık TMGD sertifikası olanlar da Koordinatör TMGD olarak değerlendirilecektir.

  2.TMGDK merkezinde şirket kurulması aşamasında istihdamı zorunlu tutulan personel, diğer UDHB bölgelerinde açılacak şubelerde Şube Sorumlusu olarak görev yapamaz.

  3.TMGDK Koordinatörü, TMGDK'nin faaliyeti gösterdiği UDHB Bölge Müdürlüğüne bağlı illerin haricinde diğer bölgelerde TMGD hizmeti veremez. Aynı şartlar TMGDK Şube sorumlusu içinde geçerlidir.

  4.Yönergenin 12 inci maddesinin 1 inci fıkrasına istinaden TMGD İstihdam eden işletmeler ile TMGDK'lar istihdam ettikleri her bir TMGD için tam süreli olarak SGK primlerini yatıracaklardır.
   

  Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş